Çankaya Havaalanı Transfer
Çankaya Havaalanı Transfer

Çankaya Havaalanı Transfer İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Çizgizar”, yani çizgi bahçesi şöförlü araba kiralama adını taşıyan Hasan Aycın’ın karikatür sergisinin açılışı 13 Ocak 2009 Salı Havaalanı Transfer günü saat 19.00’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak.

Çizgiden damlalar… Damlada Çankaya Havaalanı Transfer okyanusu görme çabası… Ve okyanusu haber veren bir esinti…

İsmet Özel’in Hasan Aycın’ın 1989’da Çankaya Havaalanı Transfer yayımlanan Bocurgat albümünün ön sözünde yazdığı gibi onun çizgileri alışılmış biçimiyle birer karikatür şöförlü araba kiralama değil, “çizgi yardımıyla çizginin dışına taşma” çabası. Çünkü, “Hasan Aycın’ın Havaalanı Transfer kalkış noktası çizgi ve çizginin imkanlarını yoklamak değil, çizginin arkasında kalmış kişi veya kişilikle bağlantıyı aramaktır.”

Aycın 1978’de Yenidevir gazetesinde yayımlanan ilk çiziminden itibaren rapidosuyla Çankaya Havaalanı Transfer yaşamı siyah-beyaz çizgilerle yorumlamaya devam ediyor. şöförlü araba kiralama Sanatçının 30 yıldır emek verdiği çizgi bahçesinden derlenen 164 eserden oluşan serginin açılışı 13 Ocak 2009 Salı günü saat 19.00’da Havaalanı Transfer Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek resepsiyonla yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Çankaya Havaalanı Transfer Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Çizgizar”, yani çizgi bahçesi adını taşıyan sergi 31 Ocak’a Havaalanı Transfer kadar devam edecek.

“Kimim, nerden geldim, neden buradayım, neler oluyor, nereye gidiyorum” Çankaya Havaalanı Transfer sorularına yanıt arayan Hasan Aycın için çizgi, içinde dillenen açıklamaların görsel hali. Hiçbir ekole bağlı olmayan kendi yolunu kendi çizen Aycın’ın çizgi bahçesi ağaçlar, şöförlü araba kiralama kuşlar dağlar gökyüzü ile donanıyor. Ve Havaalanı Transfer merkezinde dazlak başlı, nokta gözlü ufak tefek bir adam var…

Çevresinde olup bitenleri gözleyen, bakıp hayret eden, sevinen, hüzünlenen Çankaya Havaalanı Transfer bu ufak tefek insan, sorumlu, yükümlü, kaygılı herkesi temsil ediyor. Zaten Aycın da kendisini tarif ederken “Ben ne karikatür için çıktım yola, ne de çizgi için. Sayıp dökmeye gelmez nice insanlık meselesi şöförlü araba kiralama dururken ve hepsi de insan olma hasebiyle pek tabi beni ilgilendirirken, karikatürün ya da çizginin meselelerini üstlenemezdim. Havaalanı Transfer Kendi özgül meselelerimden kalkarak insanlığın meselelerine bir yol bulmaya çalıştım” diyor.

Sergide yer alan çizimlerinde çizer insanı kah haberci kuşunu vurmaya çalışan Çankaya Havaalanı Transfer bir avcı kadar kör, kah beyaz bastonunu, kol bandını, yardımcı köpeğini fırlatıp şöförlü araba kiralama atan kör kadar cesur, kah ışıl ışıl bir evreni içine alacak kadar güzel tasvir ediyor. Aycın’ın çizimlerinde bebek arabasındaki minik bir bebek karşısındaki tank sürücüsü ne kadar şaşkınsa Filistinli çizer Naci El Ali’nin hiç büyümeyen 10 yaşındaki karakteri Havaalanı Transfer Hanzala da bir o kadar kararlı yaşamaya…
Aycın, “Ya ben öleyim mi söylemeyince’ diyor merhum Yunus Emre. Benim derdim Çankaya Havaalanı Transfer çizgi değil, çizgiyle terennüm. Damlada okyanusu şöförlü oto kiralama görme çabasıdır” diyor. “Damla Havaalanı Transfer herhangi bir çizime konu olmuş herhangi bir olaydır” şöförlü araba kiralama diye devam ediyor çizer.

Aycın’ın sergisinde yer alan çizimler de ne damla ne Çankaya Havaalanı Transfer okyanus: O’nun ifadesiyle, Havaalanı Transfer “Okyanusu görme çabası. Belki de okyanusu haber vermeyi başaran mütevazı bir esinti…”

Çankaya Havaalanı Transfer
Etiketlendi:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
2004 yılında Çizgi Grup bünyesinde kurulan Havaalanı Transfer ve Şöförlü Araç Kiralama ürün ve hizmetleri ile internet alanı'nın belirleyicisi olmaya devam ediyor.