Altındağ Transfer

“Seçmen kütüğü yönünden bireyler sadece kendi Altındağ Havaalanı Transfer menfaatleri yönünden dava açabileceklerinden, siyasi partiler seçmen kütüklerinin tamamını alma yetkisine sahip olduklarından ve de oluşturulan kütükler siyasi partileri doğrudan etkilediğinden, siyasi partilerin anılan protokolün iptali istemiyle Danıştay’da dava açmaları olanaklıdır. Açılacak bu davada 5749 sayılı Yasa’nın anılan hükümlerinin Anayasa’ya aykırılığı talebinde bulunulmalıdır. Protokolün dayanağı yasa hükümleri Anayasa’ya aykırı olduğundan, davaya bakacak Danıştay Dairesi, bu talebi Anayasa Mahkemesine götürebilecek ve Anayasa Mahkemesi konu hakkında karar verecektir. Protokol Resmi Gazete’de yayınlanmamıştır. Bu nedenle 05.9.2008 tarihli protokol aleyhine, öğrenme tarihinden itibaren iki ay içerisinde dava açılması olanaklıdır. Danıştay uygulamaları da bu yöndedir. Seçmen kütükleri sorununun skandal boyutuna yükselmesi yanında, havaalanı transfer seçimlerin bu biçimiyle yapılması halinde ortaya çıkacak tartışmaların ve şaibe iddialarının önlenmesi, siyasi partilerin duyarlı davranmalarına ve Anayasa’yı savunmalarına bağlıdır. Olası iptal kararı kaos yaratmayacak ve YSK’nun denetim ve yönetimi altında, referandumda kullanılan seçmen kütükleri güncelleştirilerek, süresinde, güvenli dürüst bir seçim yapılması sağlanacaktır.”

Altındağ Havaalanı Transfer
Altındağ Havaalanı Transfer

İddianamede saldırıda yaralanan polis memuru Osman Dağlı ile çekici operatörü Altındağ Havaalanı Transfer Ferit Özcan’ın ifadeleri de yer aldı. Polis memuru Osman Dağlı, polis noktasında bulundukları sırada saldırıdan birkaç dakika önce kendisini akli dengesi bozuk gibi göstermeye çalışan bir şahsın geldiğini anlattı. Dağlı, ”Polis noktasına girdiğimde 30-35 yaşlarında, kirli sakallı, şortlu bir şahıs gelerek ‘Amirim bana müsaade eder misiniz? Şu kavşakta U dönüşü yapıp Trabzon’a gideyim’ kullanarak konsolosluk görevlilerin yanına gitti. Onlarla konuşurken bu şahsı takip ettim. Kendisini akli dengesi yerinde olmayan bir şahıs gibi göstermeye çalışıyordu. Daha sonra bu şahıs caddeye aşağı gittikten bir kaç dakika sonra silah sesleri duydum. Bir şahsın kulübenin havaalanı transfer içine ateş ettiğini gördüm. Hemen silahıma sarıldım ancak sol kolumdan yaralandım. Diğer arkadaşlarım da vurularak yere düştü. Göğsüme de kurşun isabet etti. Ancak cüzdanıma isabet ettiği için sarsılarak düştüm. Tekrar ayağa kalktım, silahımın ağzına mermi vererek kulübeye ateş eden şahsı etkisiz hale getirdim. Daha sonra ikinci bir şahıs pompalı ile ateş ediyordu. Camın kuşun geçirmez olduğunu anlayınca bana ateş etmek için kulübenin kapısına doğru geldi. Kapıyı siper alarak bu şahsı da vurdum ve yere düşürdüm. Bu esnada vurulan arkadaşlarımızdan birinin silahını alan çekici operatörü de bu şahsa ateş etti. Şarjörümü değiştirirken 3. bir şahsın doldur boşalt yaptığını fark ettim. Kulübenin dışına çıkarak bu şahıs silahını bana doğrulttuğu sırada ateş ederek onu da etkisiz hale getirdim. Tekrar kulübeye girerek yardım için telsizden anons yapmak istedim. Ancak telsiz çalışmayınca konsolosluk görevlilerinden havaalanı transfer yardım almak amacıyla konsolosluğun kapısına gittim. Bu arada kan kaybediyordum. Kapının kapalı olduğunu görünce bağırarak ambulans istedim ama karşılık alamadım. Çevredeki vatandaşlar bize yardım etti.” diye konuştu.

Havalimanı Transfer

İddianamede saldırganlarla ve olayla ilgili birçok kişinin bilgisine başvurulduğu belirtildi. Altındağ Havaalanı Transfer Saldırganlardan Erkan Kargın’ın ağabeyi Ercan Kargın, kardeşinin şizofren rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğünü, çevresindekilere ise saldırgan davrandığını anlattı. Ağabey Kargın, kardeşinin askerlik yaşlarında uyuşturucu kullandığını kendisine söylediğini, kahve ve kumar alışkanlığının da bulunduğunu ifade etti. Kardeşinin bu alışkanlıklarından kurtulmak maksadıyla namaza başladığını anlatan Ercan Kargın, havaalanı transfer kardeşinin kimler tarafından yönlendirildiğini bilmediğini söyledi. Ercan Kargın, havaalanı transferi kardeşinin kendisine bir ay kadar Afganistan’da kaldığını, orada bir grupla tanıştığını ve daha sonra sınır dışı edildiğini anlattığını ifade etti.

Saldırgan Kargın’ın diğer ağabeyi Metin Kargın ise, kardeşinin Altındağ Havaalanı Transfer askere gitmeden önce terör örgütü PKK’ya sempati duyduğunu anlattı. Örgütün dağ kadrosuna katılmak için Sultanbeyli’deki ablasının yanına gittiğini belirten Metin Kargın, birilerinin kardeşini Güneydoğu’ya götüreceğini diğer kardeşlerine söylemesi üzerine PKK’ya katılmasını önlediklerini aktardı. Kardeşinin o dönemlerde terör örgütü sempatizanlarının düzenlediği piknik ve dernek toplantılarına katıldığını ifade eden Metin Kargın, havaalanı transfer çevresine de terör örgütünün propagandasını yaptığını söyledi. Dini konularda da tartıştıklarını anlatan Metin Kargın, İslamiyet’te kandilin olmadığını savunan kardeşinin kendisi ve ailesinin ibadet ediş şeklinin yanlış olduğunu da söyleyerek kafir olduklarını söylediğini belirtti.

Saldırgan Raif Tobçil’in babası Mahsum Tobçil ise ifadesinde, Altındağ Havaalanı Transfer oğlunun dini hassasiyetinin fazla olmadığını, Cuma namazına dahi kendi zorlamalarıyla gittiğini anlattı. Oğlunun bu hale nasıl geldiğini bilmediğini ifade eden baba Tobçil, kendisinin de Hizbullah terör havaalanı transfer örgütü üyeliğinden 14 ay cezaevinde kaldığını kaydetti. Raif Tobçil’in kardeşi Salih Tobçil de, son 3-4 gündür normalde yapmadığı şekilde namaz kılmaya başladığını anlattı.

Olay gününü anlatan araç sürücüsü Cebrail Koşararslan, Altındağ Havaalanı Transferi Altınşehir’de isimlerini sonradan öğrendiği Bülent Çınar ile Raif Topçil’i aracına alarak oradan Sefaköy’e doğru yola çıktıklarını söyledi. Yolda Erkan Kargın’ın da araca bindiğini ifde eden Koşararslan, bu şahsın elinde pompalı tüfek gördüğünü söyledi. ‘Bu ne?’ diye sorması üzerine şahısların ‘avcıyız’ dediklerini anlatan Koşararslan, Sefaköy’de iki adrese uğradıklarını, şahısların buradan poşet ve bez içerisinde birş eyler aldıklarını gördüğünü kaydetti. Buradan Sarıyer’e gideceklerini söylemesi üzerine ABD konsolosluğu önüne geldiklerini belirten Koşararslan, “Konsolosluğa çıkışta inmek istediler. Sonra iniş yönünde ineceklerini söylediler. Konsolosluğu geçip dönüş yapacaktım. Arkama döndüğümde şahısların elinde silah da olduğunu gördüm. Korktum. ‘Abi etmeyin eylemeyin, inin gidin’ dedim. Sırtıma silah dayadılar ve ‘seninle işimiz yok, bizim işimiz Amerika ile’ dediler. Konsolosluğun önüne gelince ‘kapıda dur’ dediler. Eylem yapacaklarını düşünerek durmadı. Bunun üzerine tekrar silah dayadılar. Konsolosluk kapısının 40-50 metre aşağısında durmak zorunda kaldım. Hepsi arabadan inince hızla kaçmaya başladım. Bir süre sonra da silah sesleri duydum. Altınşehir’deki evime gittim. Durumu arkadaşıma anlattım. Bana ‘teslim ol’ dedi. Altındağ Havaalanı Transfer Bir süre dolaştıktan sonra bir gün sonra teslim oldum. Olayla hiçbir ilgim yok. Silah zoruyla kullanıldım.” diye konuştu.

Altındağ Havaalanı Transfer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
2004 yılında Çizgi Grup bünyesinde kurulan Havaalanı Transfer ve Şöförlü Araç Kiralama ürün ve hizmetleri ile internet alanı'nın belirleyicisi olmaya devam ediyor.