Akyurt Havaalanı Transfer Bugün okurlarımıza, hem saygın bir akademisyen, hem de farklı üslubu ve olaylara yaklaşımı ile hepimizin yakından tanıdığı bir köşe yazarı olan hocam Prof. Dr. Şükrü Kızılot’un yeni kitabını duyurmak istiyorum.

Çok değerli hocam, ağabeyim ve dostum Prof. Dr. Havaalanı Transfer Şükrü Kızılot; verginin, sosyal güvenliğin gülen yüzünü ve bununla ilgili ilginç öyküleri, hayret edilecek olayları, fıkra gibi gerçekleri bir kitapta toplamayı gelenek haline getirdi.

Geçtiğimiz yıllarda bir solukta okuduğumuz ‘Kiraz Kedinin KDV’si’, ‘Havaalanı Transfer Askerliğini Yapmayan, ‘Patlıcanın Dalkavuğu’ ve ‘Palyaçonun Gözyaşları’ kitaplarından sonra şimdi de bu serinin beşinci kitabı ‘Deve mi, Kuş mu?’ adını verdiği yeni kitabını da yine Yaklaşım Yayınları’ndan çıkardı.

Hoca, Bilgi Üniversitesinde yapılan ve oturum başkanlığını yaptığı, Havalimanı Transfer Ekrem Sarısu, Ali Tezel, Cem Kılıç ve benim de panelist olduğumuz yeni sosyal güvenlik reformunun tartışıldığı panelden sonra bu yıl yayınlayacağı kitabın adını orada anlattığı bir fıkraya istinaden ‘Deve mi, Kuş mu?’ olarak koydu.

Kitapta yer alan ilginç konuları, güzel sözleri, fıkraları ve hayretlik çarpıcı Havaalanı Transfer Ankara olayları okurken bir süreliğine de olsa sorunlarınızdan ve sıkıntılarınızdan uzaklaşacak ve eminim ki siz de benim gibi kitabı elinizden düşürmeyeceksiniz.

‘Deve mi, Kuş mu?’isimli kitabı Yaklaşım Yayıncılık’ın Yıldızevler Mh. 11. Sokak Havalimanı Transferi Çankaya Konakları A Blok, No: 7 Çankaya/Ankara adresinden, Yaklaşım Yayıncılık Bölge bayilerinden, Yaklaşım Yayıncılık kitaplarını satan yayınevlerinden bizzat satın alabileceğiniz gibi 0-312-439 43 43 numaralı telefondan da bilgi alabilirsiniz.

Akyurt Havalimanı Transfer

Herhangi bir nedenle çalışmaya ara veren sigortalıların veya herhangi Havaalanı Transferi bir sosyal güvencesi olmayanların sosyal sigorta primlerini ödeyebilmeleri için Havaalanı Transfer isteğe bağlı sigorta sistemi getirilmiştir. Bunda bir sorun yoktur. sorun yeni gelen sistemin yapısından kaynaklanmaktadır.

İsteğe bağlı sigortada en önemli değişiklik, isteğe bağlı sigortalı olarak prim ödenecek süreler eski adıyla Bağ-Kur yeni adıyla 4-1/b sigortalılığına sayılacak. Bu durumda, Havaalanı Transfer reformun yürürlüğe girdiği 01.10.2008’den sonra isteğe bağlı sigortaya 1260 gün (3,5 yıl) prim ödeyen bir işçi SSK şartları ile değil Bağ-Kur şartlarıyla emekli edilecektir.

Haftada 30 saatten az çalışan işçilere kısmi süreli çalışanlar denmektedir. Örneğin, ay içerisinde, 14 gün 4-1/a sigortalısı olarak part time çalışan bir işçinin geri kalan 16 günü isteğe bağlı Havaalanı Transfer sigorta ile ödeyerek gün sayısını 30 güne tamamlama imkanı getirilmektedir.

Bu düzenleme her ne kadar işçiler için cazip gibi görünse de, emeklilik planlamalarını iyi yapmamaları durumunda daha fazla prim ödeyip, daha geç emekli olmaları ve sonuçta daha düşük emekli aylığı almalarına Havaalanı Transfer ile neden olacaktır.

Bu durumdaki sigortalıların 4-1/b sigortalılığının gün sayısının daha fazla olması halinde bu kişilerin emeklilik koşullarının ağırlaşması (Havaalanı Transfer) söz konusu olacaktır.

Çünkü işçi olarak ödenen primleri 4-1/a’ya (Havaalanı Transfer) sayılırken, isteğe bağlı olarak ödedikleri 4-1/b’ye (Bağ-Kur’a) sayılacaktır. Bu durumda da işçi oldukları halde işverenmiş gibi emekli olma şartlarına tabi tutulabileceklerdir.

Örneğin SSK’dan 5000 veya 3600 gün ile emekli olmayı beklerken son yedi yılda 4-1/b (Bağ-Kur) prim günü fazla olanlar hem emeklilik yaşının uzadığını hem de 7200/9000 gün Havalimanı Transfer prim ödemek yükümlüsü olabileceklerdir.

Bunun için part time çalışan sigortalıların mutlaka ay içinde en az 16 günü part Akyurt Havaalanı Transfer time sigorta ile, 14 günü de isteğe bağlı sigorta primi ödeyerek sigortalılıklarını devam ettirmeleri gereklidir.

Akyurt Havaalanı Transfer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
2004 yılında Çizgi Grup bünyesinde kurulan Havaalanı Transfer ve Şöförlü Araç Kiralama ürün ve hizmetleri ile internet alanı'nın belirleyicisi olmaya devam ediyor.